DOMUS – Centrum pro rodinu

DOMUS znamená latinsky dům – pevnou stavbu se základy, místo, kde najdu bezpečí, lásku, klid, teplo, svůj pokoj…

„Zkušenosti paní učitelky mě přivedly k práci s dětmi, které nemají žádné cíle ani náplň volného času. Uvědomila jsem si, že jedna máma někdy nestačí a že je třeba pracovat s celou rodinou. Proto jsme v roce 2009 založily sdružení, které pomáhalo rodinám s dětmi v obtížných životních situacích. Vnímala jsem, že je potřeba, aby naše spektrum služeb bylo co nejširší. Činnost jsme rozšířily o práci s náhradními rodinami, rodinami v rozvodu a také o služby pro rodiče, kteří prostě chtějí být dobrými nebo lepšími rodiči.“

Mgr. Bc. Romana Svobodová, ředitelka organizace

Nabízíme služby pro rodiny s dětmi v programech SANACE RODINYNÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE a dále ODBORNÉ SLUŽBY.

KOMU jsou naše služby určeny

Spolupracujeme s rodiči, kteří chtějí něco ve své rodině změnit a z různých důvodů potřebují podporu. Spolupracujeme i s rodiči, kteří jsou nuceni něco změnit (na doporučení orgánu sociálně-právní ochrany dětí, školy, dětské lékařky, soudu). Spolupracujeme s náhradními rodiči a všemi odborníky i laiky, kteří mohou a chtějí pomoci dítěti v rodině vlastní nebo náhradní.

  • rodičům s dětmi ve věku 0–18 let
  • prarodičům nebo dalším členům rodiny, kteří mají v péči dítě nebo chtějí řešit situaci rodiny, která má negativní vliv na zdravý vývoj dítěte
  • náhradním rodičům
  • zájemcům o náhradní rodinnou péči
  • odborníkům, kteří se potkávají s rodinou a chtějí přispět k řešení její situace – učitelům, lékařům, sociální pracovníkům apod.

Zaujala Vás naše činnost? Podpořte naši organizaci.

Kde nás najdete: Černická 617/7, Plzeň

Kontaktní osoba: Bc. Veronika Hanušová

Telefon: 734 754 049

Email:  veronikahanusova@domus-cpr.cz

Akreditace dle zákona o dobrovolnické službě: NE

V rámci Smlouvy o vysílání dobrovolníků zastřešuje TOTEM, z.s.

Školení pro dobrovolníky a jejich typy: (např.)

Školení dle vnitřních směrnic

Další informace:

www.domus-cpr.cz

https://www.facebook.com/DOMUS-Centrum-pro-rodinu-155247344540075

Sídlo: Černická 617/7, Plzeň

Statutární zástupce: Mgr. Bc. Romana Svobodová

Místo působnosti: Plzeň-město

Pokud si nejste jistí, zda je tato organizace Vaší srdeční volbou, tak se můžete zaregistrovat jako dobrovolník a my s Vámi probereme, jaký druh dobrovolnictví a jaká organizace (nejen) z našeho seznamu by pro Vás byla nejlepší. Ne všechny totiž stále hledají nové dobrovolníky a můžeme tak společně předejít tomu, že by Vás někdo odmítnul a zkazil Vám tak náladu. Až spolu najdeme tu nejlepší volbu, tak samozřejmě zprostředkujeme i její kontaktování.