Máte zrovna chvilku času? Přidejte se k nám…
Chcete se podívat na pohádkový zámek v Žinkovech rozpuku jara? Pojeďte s námi do Žinkov. Můžete se přidat jako účastník výletu, nebo jako parťák k vedoucímu, který pomůže s organizací a postará se o to, aby byl den v pohodě a všichni si ho užili. „Uvítáme 1–2 dobrovolníky z veřejnosti, kteří chtějí být součástí pohodového výletu a podílet se na jeho hladkém průběhu. Sraz je v 8.45 hodin u hutníka na hlavním vlakovém nádraží, s sebou je nezbytné mít peníze na dopravu, vstupné a případně oběd,“ láká na výlet i k dobrovolničení Helena Vernerová (kontakt: 732 773 858).
Pomozme společně senirům v Nepomuku a okolí. Některé úkoly, které dříve zvládali s lehkostí, jsou pro naše seniory dnes už náročné. „Pomozme jim společně – s úsměvem, pochopením a ochotou. Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s drobnými pracemi, jako je údržba zahrádky, rovnání dřeva, mytí oken, nošení věcí na půdu, odvoz nepotřebných věcí do sběrného dvora nebo třeba drobné opravy v domácnosti. Nasbírali jsme přání seniorů a nyní hledáme ty, kteří jim je pomohou splnit. Každá podaná ruka znamená velkou pomoc a radost,“ vyzývá „dobré duše“ K. Buriánová (kontakt: 774 561 545). Sraz je v 9 hodin na adrese nám. Augustina Němejce 88 v Nepomuku.
Třetím dnem pokračuje akce nazvaná Vítání jara na zámku ve Lnářích, která začíná v 9 hodin. Vítání jara je dnem plným soutěží a programu pro děti i celé rodiny. „A právě tady potřebujeme tebe. Součástí akce bude i výstava Příběhy dobrovolnictví v Plzeňském kraji a sbírka ,Pošli to dál´ – sazenice pro veřejná prostranství a klubíčka, ze kterých seniorky z TOTEMu upletou čepice a čelenky pro klienty sociálních zařízení v regionu. Hledáme pět dobrovolníků, kteří pomohou se zajištěním soutěžních stanovišť a dětského programu a s úklidem po akci. Není nutné být na akci celý den, každá hodina se počítá,“ láká na DOBROakci Miroslava Brožová (kontakt: 733 301 255).
Ve Vrčeni , U kaple sv. Vojtěcha bude pouť. V rámci Dnů dobrovolnictví budete mít možnost, potkat u jednoho ze stánků komunitní klub ze Žinkov, který uvítá pomoc čtyř dobrovolníků. Sraz je v 10 hodin. „Ve Vrčeni jsme s prodejem našich výrobků začínali a rádi se sem vracíme. Postupně jsme zjistili, že každý něco umí – a když spojíme síly, dokážeme vytvořit skvělou komunitu. Vesnické poutě a jarmarky jsou důležité pro život v obcích. Podpora může mít mnoho podob – někdy stačí přijít, být spolu, užít si atmosféru a pro radost si něco vyrobit nebo koupit. Přijďte na vesnickou pouť ke kapličce ve Vrčeni, my tam budeme prodávat naše výrobky a těšíme se na vás,“ zve k pomoci i nákupu Eva Valmová (kontakt: 737 500 427).
