Rubriky
Dny dobrovolnictví 2022 Konference 2022

Dobrovolnictví a prevence kriminality?

Co je to bezpečnostní dobrovolnictví? Kde se v našem každodenním životě nachází? Kdo všechno se do něj může zapojit? Ale hlavně jaká pozitiva přináší společnosti i přímým účastníkům, kteří se mu věnují? To se dozvíte u stříbrského stánku v Plzni ve dnech 18. – 19. března na Dnech dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Milé tváře dobrovolnic i dobrovolníků vás i vaše ratolesti přesvědčí o užitečnosti a cíli jejich snažení. Přijďte, máme pro vás spoustu rad, poučení i dárků pro ty nejmenší. Rádi se s vámi setkáme.

Bezpečnostní dobrovolník je součást komunity, partner města a zejména opora  všech lidiček žijících na daném území. Jeho cílem je zlepšit společnost s ohledem na kvalitu života a pocit bezpečí. Proto jsou dobrovolníci rádi, když se při ochraně majetku, zdraví i životů mohou denně setkávat jak se starousedlíky, tak i nově příchozími občany Stříbrska.

Tato dobrovolnická činnost je v ČR na svém počátku a snaží se díky zkušenostem ze zahraničí tuto službu plně rozvinout a podpořit. Pokud chcete vidět, jak tento druh dobrovolnictví funguje v praxi, tak přijďte na naše březnové Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji, kde se Vám představí bezpečnostní dobrovolníci ze Stříbra.